Meld uw waardevolle boom aan voor de bomenkaart

17 april 2025
Wel op de Home/Uitgelicht Nieuws
Waardevolle Boom Enschede

Bomen zijn belangrijk voor een stad. Daarom wil de gemeente nieuwe regels invoeren voor het beschermen van bomen. Bij de nieuwe regels hoort ook een bomenkaart met waardevolle bomen van de gemeente én inwoners die extra beschermd mogen worden. Bekijk de bomenkaart, zet uw bijzondere boom op de kaart, of controleer of uw boom er al op staat.

Zet voor 8 mei 2025 uw boom op de bomenkaart

Dit kan zowel voor bomen op uw eigen grond als voor gemeentelijke bomen. Bekijk eerste welke bomen al op de bomenkaart staan regels op de webpagina boomregels. Daarna kunt u de bijzondere boom in uw tuin of in de openbare ruimte voor de bomenkaart aanmelden. Wij controleren of de boom aan de eisen voldoet. Als dat zo is, wordt de boom toegevoegd aan de bomenkaart. Zo werken we samen aan een betere kaart en een groener Enschede. 

Staat de boom in uw tuin op de bomenkaart? 

Dat kan. De gemeente bracht de meest waardevolle bomen in beeld op de bomenkaart. Bijvoorbeeld de plataan op de Klokkenplas of de mammoetboom in het Ledeboerpark. Maar ook bijzondere bomen bij inwoners in de tuin. 

Niet eens met de regels of met uw boom op de bomenkaart?

De regels zijn nog niet definitief. Eerst moet de gemeenteraad ze goedkeuren. Voordat dit gebeurt, kunnen belanghebbenden tot uiterlijk donderdag 8 mei hun mening geven over de regels. Kijk voor meer informatie hierover op regels op de webpagina boomregels

De bomenkaart is onderdeel van de nieuwe regels bomenbescherming

De gemeente wil meer bomen beschermen met een vergunningplicht. Als de regels worden ingevoerd geldt voor alle bomen vanaf 1 meter omtrek op 1,30 meter hoogte een vergunningplicht. De meest waardevolle bomen komen op de bomenkaart. Voor deze bomen geldt altijd een vergunningplicht en ook een zwaardere beoordeling bij een vergunningaanvraag. Daarnaast zijn er ook nog andere regels. Bijvoorbeeld over het herplanten van bomen. Zo moet u na het kappen van een boom altijd 1 of meerdere bomen terugplaatsen. Dit stond al in de kapvergunning, maar de gemeente gaat hier beter op letten. Kijk voor alle regels op de webpagina boomregels