Enschede viert feestelijke opening van tweede Gezonde Buurt, in Glanerbrug

09 april 2025
Wel op de Home/Uitgelicht Nieuws
Opening Gezonde Buurt Glanerbrug door wethouder en FC Twente-doelman

Vrijdagmiddag 4 april was het feest tegenover OBS Wereldwijs in Glanerbrug. De nieuwe speeltuin en ontmoetingsplek werd officieel geopend door wethouder Stadsdeel Oost Niels van den Berg en FC Twente-doelman Lars Unnerstall. Kinderen, ouders en buurtbewoners waren volop aanwezig om de opening mee te maken, en hun nieuwe Gezonde Buurt te ontdekken.

De nieuwe Gezonde Buurt ligt tussen de Bultsweg en de Bultsbeekweg, tegenover OBS Wereldwijs (locatie Noord). Voorheen was hier een grasveld met tegels eromheen. “De kinderen vonden het een saaie plek,” vertelt Tamar Meijer, projectcoördinator van Groene & Gezonde Buurten. ‘Anderhalf jaar geleden hebben we ons als gemeente ingeschreven voor deze provinciale subsidie. Dat we voor de 2e keer geselecteerd zijn is uniek en een aanwinst voor de stad. En dat zie je nu terug in hoe de kinderen volop aan het spelen zijn en de reacties die we krijgen van ouders en buurtbewoners!”

Gezonde Buurt: een plek van en voor de buurt

Dit is de tweede Gezonde Buurt in Enschede. De eerste Gezonde Buurt werd gerealiseerd in Stadsveld, achter de Thomaskerk. In een Gezonde Buurt komt alles samen: een groene plek waar je beweegt en speelt, elkaar ontmoet en tot rust komt. De Gezonde Buurt is een samenwerking tussen gemeente Enschede, Jantje Beton, IVN Natuureducatie en JOGG. Al in de verkenningsfase steken de kinderen en bewoners, met hulp van samenwerkingspartners Incluzio Enschede, Noaberkracht Twente, Obs Wereldwijs en Buurthuis Bultsweg, zelf de handen uit de mouwen. Zo krijgen buurtkinderen tijdens de Buurtsafari de kans om mee te denken over het ontwerp. Zo wordt het echt een plek van de buurt.

Nieuwe naam: Bultsplein

Ook de naam van de speeltuin is door de buurt gekozen. Tijdens een namenwedstrijd mochten bewoners ideeën insturen. De winnende naam werd vrijdag onthuld: ‘Bultsplein’. De ondertitel op het straatbordje luidt: ‘Hier ku-j oezelf ween’.

Speeltuin van de toekomst

Volgens wethouder Van den Berg is de speeltuin een voorbeeld voor de toekomst. “De natuurlijke materialen dagen kinderen uit tot ontdekken en bewegen. Ook worden kinderen die te weinig bewegen op deze manier gestimuleerd om volop te rennen of fietsen. Maar het gaat verder dan dat: ouderen die dreigen te vereenzamen, kunnen er andere ouderen ontmoeten. Het zorgt voor sociale verbinding in een wijk, want door de verschillende activiteiten leer je elkaar beter kennen. Ook krijgt de natuur weer een plek in de wijk. Als het groen straks volop groeit en bloeit, zijn er bijen, vlinders en andere insecten te spotten.”

Wens om meer Gezonde Buurten te ontwikkelen

Vanuit het beleidskader Gezond Enschede wordt gewerkt aan een derde Gezonde Buurt. De methode van Gezonde Buurt sluit goed aan bij de ambities van de gemeente: voor de stad, door de stad. De locatie is nog niet officieel vastgesteld. Ook in de nieuwe Gezonde Buurt staat bewegen, ontmoeten en spelen in het groen centraal. Zo genieten nog meer inwoners, jong en oud, straks van een groene en gezonde leefomgeving.

Resultaat van Gezonde Buurt Glanerbrug