Bezwaar maken tegen een beslissing

Bent u het niet eens met een besluit van de gemeente, dan kunt u bezwaar maken. Dit doet u online via DigiD. U kunt bezwaar maken binnen 6 weken na de datum van het besluit waar u het niet mee eens bent. Als u uw bezwaar later naar ons stuurt, wordt uw bezwaar niet-ontvankelijk verklaard. Dat betekent dat wij uw bezwaar niet meer inhoudelijk behandelen. Behalve als u een bijzondere reden hiervoor heeft. Dit zet u in uw bezwaarschrift.

Dit moet in het bezwaar staan

Zet in uw bezwaar tenminste deze informatie:

  • Uw naam, adres, telefoonnummer en e-mail
  • Datum waarop u het bezwaarschrift schrijft
  • Tegen welk besluit u bezwaar maakt
  • Waarom u daartegen bezwaar maakt
  • Uw handtekening

Bij voorkeur stuurt u ook een kopie mee van het besluit waartegen u bezwaar maakt.

Wat moet u weten

  • Uw bezwaarschrift wordt behandeld door de onafhankelijke bezwaarschriftencommissie. Deze commissie kan u uitnodigen om uw bezwaar toe te lichten. Bij dat gesprek is een medewerker van de gemeente aanwezig om het besluit uit te leggen.  Dit gesprek heet een hoorzitting en is niet verplicht.
  • De gemeente ontvangt van de bezwaarschriftencommissie een advies. De gemeente neemt daarna een besluit over uw bezwaar. Dit gebeurt binnen 12 weken na de datum waarop u uiterlijk bezwaar had kunnen maken. Deze termijn kan de gemeente een keer verlengen met 6 weken. De beslissing op bezwaar en het advies stuurt de gemeente u per post en/of per mail toe.
  • Bezwaar maken is gratis. Kosten die u maakt, zoals kopieën, verzendkosten en vervoerskosten, betaalt u zelf.

Als u uw bezwaar niet online naar ons kunt sturen, dan kunt u dat ook op 1 van deze manieren doen:

  • Per e-mail: postbus20@enschede.nl
  • Per post: Commissie Bezwaarschriften, Postbus 20, 7500 AA Enschede
  • Persoonlijk langsbrengen in het Stadskantoor, Hengelosestraat 51

Uitvoering van een besluit tegenhouden

Als de gemeente een besluit heeft genomen, dan mag de gemeente dit besluit ook direct uitvoeren. Als u bezwaar maakt, dan kan de gemeente nog steeds doorgaan met de uitvoering. Wilt u dat tegenhouden, vraag dan een voorlopige voorziening aan bij de rechter. Dit kan op 2 manieren:

  • Online via Rechtspraak.nl
  • Per post: Rechtbank Overijssel, t.a.v. Afdeling Bestuursrecht, Postbus 10067, 8000 GB Zwolle

Meer informatie

Voorlopige voorziening bestuursrecht (Rechtspraak.nl) externe-link-icoon

Beroep

Het kan zijn dat u het niet eens bent met de beslissing op uw bezwaar. U kunt dan tegen dit besluit in beroep gaan bij de bestuursrechter. Meestal moet dit binnen 6 weken. 

Meer informatie

Beroepsprocedure bestuursrecht (Rechtspraak.nl)externe-link-icoon

Bezwaar maken tegen de gemeentelijk belastingaanslag

U kunt bezwaar maken tegen gemeentelijke belastingaanslag bij GB Twenteexterne-link-icoon.